Kwas alfa liponowy

Kwas alfa liponowy. W badaniach przeprowadzonych na University of California w Berkeley wykazano, że ten antyutleniacz spowalniał starzenie myszy laboratoryjnych. Ponieważ występuje on w żywności w bardzo niewielkich ilościach, sensowne jest przyjmowanie suplementu kwasu alfa liponowego. Stosuj 20 do 50 mg dziennie przy ogólnie dobrym stanie zdrowia; przy cukrzy­cy możesz przyjąć od 300 do 600 mg dziennie.
Ubichinon (koenzym Q10), 30 mg dziennie. Pomimo że jest wy­twarzany przez nasz organizm, nie jest witaminą. Zdaje się pełnić specjalną rolę w komórkach mięśniowych, wliczając w to mięsień sercowy. Gromadzi się on w cząsteczkach przenoszących choleste­rol LDL we krwi i chroni cholesterol przed utlenianiem. Działanie takie zapobiega stanom zapalnym ścian naczyń krwionośnych, które przyczyniają się do miażdżycy.
Pyknogenol, 100 mg dziennie. Jest to wyciąg z kory sosny nadmor­skiej. Głównymi składnikami są związki fenolowe, w tym katechiny podobne do zawartych w zielonej herbacie i skondensowane flawonoidy, wliczając antocyjaniny i proantocyjanidy. Są to środ­ki przeciwzapalne obniżające krzepliwość krwi i działające jak silne przeciwutleniacze.

Kod Kolorów warzyw i owoców, które wprowadzasz do swej die­ty, w połączeniu z kilkoma niezbędnymi witaminami i minerałami, dostarczy ci tego, czego potrzebujesz, by chronić DNA. Dodatkowe ziołowe suplementy diety powinny być uznane jedynie jako delikat­nie regulujące. Zatem najpierw skoncentruj się na diecie. Następnie wprowadź podstawowe produkty uzupełniające. Na koniec wybierz te dodatkowe suplementy i zioła, które chcesz przyjmować. Zauważ, że po przedstawieniu informacji wybór pozostawiam tobie. Masz pra­wo podjąć decyzję o stosowaniu suplementów, w USA gwarantowane ustawą zwaną „Dietary Supplement Health Education Act”, przyjętą przez Kongres w roku 1994.

Podobne wpisy tematyczne o modzie:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes