Pomoc psychiatry w leczeniu depresji.

Osoby które borykają się z chorobą jaką jest psychoza – depresyjna doskonale wiedzą, jak bardzo niebezpieczna ale i uciążliwa jest to choroba. Charakterystycznymi objawami dla tej jednostki chorobowej jest jej okresowość. Najczęściej jest ona leczona poprzez hospitalizację.

Psychiatra to lekarz, do którego dość niechętnie się udajemy. Nawet wtedy, gdy problemy zdrowotne jakie się pojawiają, nie pozwalają nam funkcjonować na co dzień. Jedną z tego typu chorób, która wymaga szybkiej i zdecydowanej interwencji jest psychoza maniakalno – depresyjna.

Jest to choroba wyrażająca się występowaniem dwóch różnych zaburzeń w jednej jednostce chorobowej. Zaburzenia te to charakterystyczne dla depresji stan przygnębienia, głęboki smutek, myśli samobójcze oraz charakterystyczne dla manii, bardzo wyraźne urojenia winy.

Dodatkowe objawy jakie może przypisać psychiatra tej jednostce chorobowej to spowolnienie ruchowe, mała aktywność, spowolnienie myślenia, problemy ze snem, brak łaknienia oraz częste próby samobójcze. Choroba ta polega na szybkiej zmianie i przechodzeniu z jednego stanu w drugi. W stanie maniakalnym psychiatra może stwierdzić wzmożoną aktywność, zmienność zainteresowań, męczącą gonitwę myśli.

Chorzy bardzo często popadają w gniew, bywają też bardzo nieprzyjemni a wręcz agresywni dla osób z ich najbliższego otoczenia. Choroba jest chorobą postępującą. Leczenie jakie jest tu najskuteczniejsze to leczenie szpitalne. Spore znaczenie ma też w procesie powrotu do zdrowia psychoterapia.

Podobne wpisy tematyczne o modzie:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes