Trudne pytania

TRUDNE PYTANIA ZAWSZE KOŃCZĄ SIĘ KOLEJNYM TRUDNYM PYTANIEM I JEST TO NIE PRZERWANY FILOZOFICZNY CIĄG.

Jest cicho, a moje myśli są tak wyraźne, że jakby ktoś koło mnie stał, to wiedziałby wszystko, wtedy dopiero czułabym się naga.

Czasami potrzebuję takiego spokoju i wyciszenia się. Samotność pozwala na dalsze nagrywanie na płytę czegoś sensowniejszego. Tak naprawdę, gdy jesteś sam ze sobą, to zdajesz sobie sprawę z niektórych rzeczy, a przede wszystkim masz szansę na podjęcie decyzji, dobrej decyzji, bo jesteś bardziej skupiony i myślisz sensowniej.

Chciałabym znaleźć się w krainie gdzie nic nie boli i wszystko jest prostsze, jednak cóż za życie by to było? Żyjemy w takim świecie, gdzie o wszystko trzeba się starać i mieć dobry plan na życie, a czasami nawet dobry nie wystarcza, więc musi być świetny, bo gdy taki jest oznacza to, że zrealizowaliśmy się w czymś co przyniosło nam korzyści i nie tylko materialne. Najważniejsza jest ta satysfakcja z tego, że spełniliśmy się dając coś innym, istniejąc dla ludzi, dzieląc się czymś wartościowym.

Mimo, że zawsze się staramy, to nie osiągamy tego czego chcemy, a przyczyny mogą być różne, bo albo ludzie są głupi albo my myślimy o sobie górnolotnie.

Człowiek chciałby mieć wszystko tylko, że to wszystko dla każdego coś innego oznacza. Dla żebraka będzie to jedzenie i ciepły kąt. Dla biznesmena będzie to własna wyspa do której dopłynie własnym jachtem. A Ty co chciałbyś mieć?

Nie zawsze liczymy się z tym co mamy, bo bardziej liczymy się z tym czego nie mamy. Czasami to co chcemy mieć jest naprawdę strasznie błahe, ale człowiek to dostrzega po czasie lub po prostu jest próżny.

Zawsze to my stawiamy w sobie jakieś ograniczenia, gdzie zaświeca się czerwona kontrolka STOP i dalej już nawet nie chcemy iść ze strachu, który jest najgorszym wrogiem człowieka ale może i czasem słusznym, zależy w jakiej sytuacji.

Po co są nam wyzwania? Dla satysfakcji samego siebie, czy zdobycie czegoś dla kogoś żeby pokazać jakim się jest? Co nam daje wiarę w cokolwiek? My sami czy inni dają ją nam? Co czyni nasze życie piękniejszym? My sami, drugi człowiek, czy rzeczy które przemijają? Co wyzwala w nas emocje? Coś wartościowego, a może coś co nas drażni? Jak często marnujemy czas? Zawsze, czasami, czy nigdy? Jak bardzo poświęcamy się temu co kochamy? Bardzo, trochę, a może wcale wmawiając sobie, ze coś nie ma sensu? Jak często rezygnujemy z czegoś wartościowego co zaczniemy? Na drugi dzień, za tydzień, czy za miesiąc, a może nie poddajemy się walcząc o swoje?

Życie to szereg pytań, nie kończąca się droga, studnia bez dna. Zawsze przed nami jest jakaś ścieżka tylko my sami decydujemy o tym czy jest ona prosta czy trudna do pokonania.

Odpowiedź na każde trudne pytanie tak naprawdę zawsze kończy się pytaniem, a rzadko sensowną odpowiedzią, a w zasadzie tylko częścią odpowiedzi.

Podobne wpisy tematyczne o modzie:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes