Usuwanie rozstępów

Rozstępy są uważane za problem dotyczący przede wszystkim kobiet, które mają za sobą ciążę, a także osób, które znacznie przytyły w niedługim czasie. To prawdziwe przekonania, ale nie wyrażają one całej prawdy, ponieważ rozstępy pojawiają się najczęściej w sytuacjach, gdy narażamy naszą skórę przez dłuższy czas na mocne rozciągnięcie – rozstępy są pewnego rodzaju pęknięciami w skórze.

Jednakże przyczyn pojawiania się nieestetycznie wyglądających pręg i pasków jest jeszcze kilka, dlatego problem ten może także dotyczyć osób spoza dwóch wymienionych powyżej grup. Faktem jednak jest, że pozbywanie się rozstępów nie jest łatwe, wiele osób uważa wręcz, że jest to zupełnie niemożliwe, stąd niejednokrotnie nie robią one nic, by przynajmniej zmniejszyć ich widoczność. Wolą chować swoje defekty pod długimi ubraniami, a sen z powiek spędza im nawet sama myśl o wyjściu na plażę czy założeniu na przykład krótkich spodenek, które mogłyby odsłaniać nieestetyczne zmiany. Nie jest to jednak dobre wyjście, ponieważ rozstępy na początku często można całkowicie usunąć bądź przynajmniej znacząco zmniejszyć ich widoczność, a przede wszystkim zahamować ich dalszy rozwój.

Trzeba wiedzieć, że usuwanie rozstępów może przynieść jakieś skutki jedynie w ich początkowej fazie, kiedy jeszcze mają postać czerwonych pręg. Dlatego trzeba jak najwcześniej zacząć dbać o skórę i stosować wszelkie dostępne metody, by im przeciwdziałać. Jeżeli natomiast dopuścimy do stanu, kiedy rozstępy przyjmą białą barwę, jest to znak, że znajdują się w drugiej fazie i nic już nie można na nie poradzić, trzeba się pogodzić z ich istnieniem lub po prostu starać się nie zwracać na nie uwagi.

Zdecydowanie lepszym wyjściem jest zatem włożenie pewnego wysiłku w próby usunięcia rozstępów kiedy jeszcze można to zrobić. Bardzo ważną sprawą jest tutaj regularność, ponieważ najlepszy krem czy nawet specjalistyczny zabieg zastosowany tylko od czasu do czasu z pewnością nie przyniesie niczego oprócz rozczarowania. Metod usuwania rozstępów jest zaś wiele, najlepiej jednak nie działać na własną rękę, lecz poradzić się w tej kwestii specjalisty: lekarza bądź kosmetyczki.

Podobne wpisy tematyczne o modzie:

4.00 avg. rating (83% score) - 1 vote