Zatrucia domowe? pierwsza pomoc

Niech nigdy nam się nie przydarzy, ale lepiej jak radzić sobie w takich wypadkach, co robić, aby pomóc swoim najbliższym i sobie gdyby jednak się przydarzyło.
1. Zatrucie czadem objawia się dusznościami, bólami głowy znużeniem i osłabieniem. Pierwszą sprawą jest otwarcie okien, aby pozbyć się trującego gazu i wyniesienie osoby zatrutej na świeże powietrze, ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej i wezwanie pomocy medycznej.
2. Przy zatruciu lekami (zażyta zbyt duża dawka lub połknięcia przez pomyłkę) występują zwykle silne bóle brzucha, nudności, wymioty, odbijanie i biegunka a przy zatruciu środkami nasennymi zawroty głowy i senność. Natychmiast trzeba wezwać pogotowie; znaleźć opakowanie po zażytych lekach, aby lekarz wiedział, z czym ma do czynienia i ułożenie chorego w pozycji bocznej ustalonej, która zapobiega zachłyśnięciem się wymiocinami i do przyjazdu karetki pogotowia starać się, aby osoba poszkodowana nie zasypiała.
3. Przy zatruciu środkami chemicznymi żrącymi natychmiast wzywamy pogotowie ratunkowe, podajemy, z jakim środkiem mamy do czynienia, możemy podać do wypicia białko kurze, które ma działanie zobojętniające kwasy i w żadnym wypadku nie prowokujemy wymiotów!

Podobne wpisy tematyczne o modzie:

5.00 avg. rating (93% score) - 1 vote