Biustonosz na każdą okazję

Biustonosz na każdą okazję

W naszym kraju około 90 % kobiet ma źle dopasowane biustonosze miękkie. Jest to spowodowane nieumiejętnością doboru rozmiaru przez kobiety. Natomiast jeśli kobiety znają swoje rozmiary, a należą do kobiet nietypowej budowy również mają problem z doborem właściwej bielizny. Dzieje się tak, jeżeli natura obdarzyła nas dużym biustem, a obwód mamy mały. Krótko mówiąc; jeżeli szczupła kobieta ma duży biust wtedy ma problem z kupnem odpowiedniej bielizny.

Gorsety z dużymi miskami mają zazwyczaj duży obwód. Ciężko jest zatem kupić takim kobietom coś idealnego. Niejednokrotnie kupują biustonosze półusztywniane bądź biustonosze usztywniane z dużym obwodem i przeszywają taką bieliznę. To powoduje nieestetyczny wygląd takiej bielizny. Noszenie zbyt ciasnej bielizny również wpływa niekorzystnie na piersi, które często wychodzą w okolicy pach czy wypływają jako drugi biust. Zbyt ciasna bielizna powoduje wiele nieprzyjemności w postaci dolegliwości naszych barków i ramion. Często dochodzi do bólu i skurczów w okolicy karku i pleców. Ramiączka stanika mogą utrudnić ruchomość łopatek. Jak widać źle dobrana bielizna wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W USA przeprowadzona badania, według których uznano, ze noszenie zbyt ciasnej bielizny przyczynia się w znacznym stopniu do zmian w piersiach, a nawet raka piersi. Zalała nas fala bielizny produkcji chińskiej, która według naukowców jest niezdrowa.

Powodem jest specyficzny rodzaj materiału, z którego uszyta jest taka bielizna. Poza tym bielizna takowa bardzo śmierdzi sztucznymi, bardzo niezdrowymi barwnikami. Unikajmy więc wszelkiej bielizny pochodzenia chińskiego. Kupujmy naszą polska, która nie tylko jest zdrowa ale przyjemniejsza w dotyku i wcale nie taka droga. Nie ulegajmy pięknym chińskim kolorom, które powstały z niezdrowych barwników. Co nam po pięknej , kolorowej bieliźnie, która mało że cuchnie to na dodatek szkodzi naszemu zdrowiu. Zdrowie mamy jedno, nie niszczmy go na niepotrzebnym oszczędzaniu finansowym. Kupimy tandetną bieliznę, która posłuży nam na chwilę, to wrócimy po następna. Oby to była porządniejsza.

Podobne wpisy tematyczne o modzie: